Skirt steak tortilla’s


- 2 st gedroogde poblonopepers, zaad verwijderd
- 2 st gedroogde rode chilipepers, zaad verwijderd
- 2 st gedroogde chipotle-/jalapeno-pepers, zaad verwijderd
- 0.5 rode paprika
- 1.5 dl versgeperst sinaasappelsap
- 1 versgeperst sap van 2 limoenen
- 50 ml sojasaus
- 2 el olijfolie
- 5 teentjes knoflook, gepeld
- 2 el komijnpoeder
- 1 el korianderpoeder
- 2 el bruine suiker
- 1 snufje zout
- 2 st skirt steaks (rundvlees van de vang) a 750 g
- 1 zout
- 8 st maistortilla's
- 1 rijpe avocado, in parten
- 0.5 bosje fijngehakte verse koriander
- 2 st rode uien, in kleine blokjes
Doe alle ingrediënten voor de marinade in een keukenmachine en meng ze goed. Giet de marinade in een kom. Bestrooi de steaks aan beide zijden royaal met zout en leg ze 3 uur in de marinade.
Skirt steak tortilla’s
Verwarm de barbecue voor tot 300 °C. Haal het vlees uit de marinade en dep het droog. Breng de rest van de marinade in een pannetje aan de kook. Laat hem 3 minuten koken, giet hem in een kom en laat hem afkoelen. Rooster de steaks aan weerszijden 4 minuten. Verwarm de maistortilla’s iets.
Snijd het vlees in dunne plakken en leg deze midden op de maistortilla’s. Leg er een paar avocadoparten en wat koriander en rode ui bij. Besprenkel dit met wat marinade en klap de tortilla’s dicht tot een envelopje of halvemaanvorm. Dien de tortilla’s direct op.
