Lamsrack met koffie-chocoladerub en specerijenjus


- 1 el koffiebonen
- 2 el 100%cacao
- 1 el zwarte peperkorrels
- 1 snuf kerrie
- 1 el verse tijmblaadjes
- 2 lamsracks
- 1 olijfolie
- 1 sjalotje
- 1 klontje roomboter
- 1 el truffelolie
- 4 pimentkorrels
- 2 el gin azijn
- 100 ml rode wijn
- 200 ml wildfond
- 1 steranijs
- 1 el maizena
- 0.5 rode ui
- 1 citroen
- 1 klontje roomboter
- 1 takje rozemarijn
- 2 takjes tijm
- 450 g voorgekookte minikrieltjes
- 1 stronk broccoli
- 1 olijfolie
- 1 grof zeezout
- Houtskool BBQ
- Vijzel
Bereiden
Maak 3 hitte zones in de bbq door deze ⅓ te vullen met ruim houtskool, het
midden leeg te laten en ⅓ halfvol houtskool. Steek de bbq aan.
Rub
Maal de koffie en chocolade fijn in een vijzel en meng hier de peper, kerriepoeder en de tijmblaadjes door.
Lamsracks
Verwijder de eventuele witte vliezen van de lamsracks, snijd de vetlaag kruislings in en bestrijk ze met wat olijfolie.
Kruid het vlees met de rub en gril de racks eerst kort om en om op de directe zone. Gaar daarna indirect met gesloten deksel circa 20 minuten verder tot een kerntemperatuur van circa 54°C. Haal van de barbecue en laat rusten.
Jus
Snipper de sjalot. Smelt de boter in een skillet en voeg de truffelolie toe. Bak de sjalot circa 2 minuten.
Wrijf de kruidnagels en piment fijn in een vijzel en doe bij de sjalotjes in de pan.
Blus af met de azijn en laat even koken. Voeg de wijn toe, laat inkoken tot er ⅔ deel over is en doe er dan de wildfond en de steranijs bij. Laat dit verder inkoken tot een lekkere jus.
Zeef de jus. Roer de maizena met een klein beetje water tot een papje, voeg toe aan de jus en laat nog even kort en zachtjes koken..
Citroen krieltjes
Snijd de ui grof. Snijd een halve citroen in stukjes. Ris de rozemarijn en de tijm. Smelt de boter in een skillet. Bak de krieltjes, ui, stukjes citroen, rozemarijn en de tijm circa 10 minuten. Breng op smaak met het sap van de rest van de citroen.
Geroosterde broccoli
Snijd de broccoli in roosjes, besprenkel met wat olijfolie en gril op de directe zone tot de groente beetgaar is. Bestrooi met grof zeezout.
Serveren
Snijd het vlees tussen de botjes door en serveer met de gebakken krieltjes, gegrilde broccoli en de specerijenjus.

Arabische lamsrack met baba ganoush en couscoussalade
Een lamsrack zoals je ‘m nog nooit eerder hebt geproefd! Dit stukje vlees is al lekker, maar stijgt naar een next level met een waanzinnige koffie-chocoladerub én een heerlijke specerijenjus. Alleen maar ‘goeie’ dingen dus in deze aflevering van BBQSTREET. Zeker maken deze!
Lamsrack met koffie-chocoladerub en specerijenjus